Page Banner
Hizmetlerimiz

Dudak Gençleştirme

09 Kasım 2021

Dudak Gençleştirme

Yaş ilerledikçe dudaklarımızdaki dudak pigmentinin hormonsal değişimi, sigara, uçuk ve oluşabilen yara izlerinden ve daha birçok farklı sebeplerden dudaklarınızda oluşan renk kayıplarında doğal bitki köklerinden elde edilen, cilde hiçbir zararı olmayan ve cildin bir alt tabakasına bu doğal bitkisel pigmentlerin dudakta oluşan hasarlı yerlerinde profesyonel bir uzmanın değerlendirmesi sonucu birçok teknik ile birlikte kendi dudak renginin dışına çıkmadan yapılan işlemlerde doğal rengine kavuşması elde edilir.


Fakat bazı dudaklarda doğuştan oluşan dudak bağı yırtılması, yaşanılan kazalar sonucu dudak asimetriklerinde ve çok ince dudaklarda dolgu tercih etmeyen kişilerde bu işlemlerimiz ameliyatsız olmakla beraber düzeltme ve büyütme sonrası kişiye göre tasarım yapılarak çok güzel sonuçları beraberinde getirmektedir. 


Dudak büyütme işlemlerinin genelinde dolgu işlemleri tercih edilir. Dolgu yapılan kişilerin cilt yapısına göre yapılan işlemlerin kalıcılığı 8 Ay ile 1.5 sene arasında değişmektedir. 


Dudak renklendirme işlemi ise kalıcılığı isteğe bağlı her sene yenilenmesi ile beraber 5 ile 8 sene aralığında kullanılmaktadır. Daha uzun ve rahat kullanım için kırmızı/Pembe/Turuncu gibi ana renkler yerine Nude renkleri tercih etmek hem işlemin doğal görünmesine hem de uzun süre kişinin sıkılmadan kullanmasına yardımcı olur.


Dudak konturü dudağın içerisindeki rengin kusursuz oluşu fakat dış çizgilerinin simetrik durması için yapılan işlemin adına dudak kontürü denir. Fakat son zamanlarda tercih edilen işlemlerde kontür yerine yapılan işlemin bütün durabilmesi için dudak iç rengi ile dış renginin yani dudak kontürünün aynı renkte kombinasyonu sağlanmaktadır. Bu işlemin amacı kişinin dudağına dışarıdan biri baktığında dudaktaki renk bütünlüğünün aynı olması gerekmektedir. Bu şekilde kişinin dudak renginin bütünlüğü sağlanmış olur.


Dudak pigmentasyon yaptırmaya karar verildiğinde daha önce uçuk problemi yaşayan kişilerin işlemi yaptırmadan iki gün öncesinden uçuk ilacını içmeleri ve doktorlarına başvurmaları gerekmektedir. Böylece dudak pigmentasyonu yaparken kişilerin sinir uçları harekete geçtiği için uçuk çıkma olasılığı çok fazladır. Aynı işlemi dudak dolgusu yaptırmadan öncede uygulamak gerekmektedir. İşlemden önce yarım saat anestezi kremi ile uyuşturmak gerekmektedir. Dudak bölgesi çok hassas bir bölge olduğundan uyuşturulması ve hastalarımızın konforlu bir şekilde bu işlemi yaptırması son derece önemlidir. Dudak kontürü, dudak pigmentasyonu ve gençleştirme uzmanın tercih ettiği işleme göre hangi işlem yapılmaya uygun görüldüyse bir dudak kalemi yardımı ile dudak çizgisi belirlenerek  düzeltilme işlemi ile tasarım yapılır. Dudak çizgisi belirlendikten sonra ortaya çıkan işlem sonuç odaklı olan işlemdir. Çizgisi belirlenmiş olan dudağın bitmiş halini işlemi yaptıran kişinin gördükten sonra işleme başlanılır. İşlem sırasında uyuşturucunun etkisini yitirmemesi ve kişinin acı hissini en aza indirmek amacıyla ara ara uyuşturma işlemini tekrarlayarak işleme devam edilir.


Dudak gençleştirme işlemlerinde iki aşamada bitirmek daha sağlıklı olacaktır.

Örneğin; 1. Seansta işlemi yaptıracak kişinin gözünün yapılan işleme alışabilmesi için en doğal Nude renk tonları uygulanır. Bu renk tonları ise 1 ay sonra tamamen dudak pigmentinin %30’unun dudakta kalmasını sağlar. 


2. Seansta ise dudak gençleştirme işlemini yapacağımız kişinin görüşü alınarak kendi isteği doğrultusunda daha da belirginleştirilebilir. Bu işlemde senelik bakımlar yapıldığında işlem kalıcılığını istediği süre boyunca kullanabilir. 
Dudak hatalarını düzeltmek dudak renklendirme gibi bir işlem değildir. Dudak kontürü önce belirginleştirilerek yapılır. Hatalar düzeltilerek dudak tasarımı yapılır. Dudak tasarımından sonra dudak pigmentinde aşırı morarmalar,renk kayıpları ve renk eşitsizlikleri uzmanın seçeceği, ve işlemi yaptıracak olan kişinin uygun gördüğü pigment (renk) çalışılır.
Bunun sebebi doğal görünümdeki mor dudağa çalışılacak renk çok önemlidir. Yanlış bir pigment (renk) kullanıldığında dudak daha çok mor görüntüye sahip olur ve bu görüntü kişiyi mutsuz eden bir görünütü ile sonuçlanır. En çok dikkat edilmesi gereken konu uzmanın bilinçli olması ve deneyimli olmasıdır. Bu işlemler ile ilgili yeterli bilgiye sahip olması ve kalıcı makyaj uzmanlığını bitirmiş olması gerekmektedir.


Genel olarak sorunlu ve problemli dudaklarda işlem üç aşamada biter. Profesyonel çalışıldığında sonuç hem işlem yaptıran kişiyi hem de işlemi yapan kişiyi memnun ederek başarılı bir işlemi ortaya çıkarır. Dudak gençleştirme, dudak tasarımı ve dudak pigmentasyonu 18 yaş ve üstü için herkese yapılabilecek bir işlemdir. Kan sulandırıcı gibi ilaç tedavisinde olan hastalarımız işlemden yaklaşık 3 gün önce bu tedaviyi doktorlarına danışarak durdurmalıdır. Gerekiyorsa işleme gelmeden 2 gün önce alkol kullanan kişilerin alkol kullanımını bırakmaları önerilir. İşlem bittikten sonra dudak renklendirme, dudak kontür, dudak gençleştirme yaptırmış kişilerin önemle kullanması gereken kremler tavsiye edilir. Uzmanın tavsiye ettiği kremleri önemle dikkate almalıdır. Uçuk riski olan kişilerinde düzenli bir şekilde kullanmaları gerekmektedir. İşlem yaptıran kişilerin işlem sonrası sık sık nemlendirici özelliğine sahip uzmanın tavsiye ettiği kremleri kullanması gerekmektedir. Dudak renklendirme işlemlerinde işlem sonrası sadece 3 gün kişi dudaklarında ruj sürülmüş görüntüsüne sahip olur. 3 gün sonucunda ise artık renk doğal görüntüsüne sahip olur.


Dudak renklendirmelerde genel olarak alttaki dudağın hasar görünümüne göre tek seans bile yeterli görülebilir. Dudak kontürlerinde ve tasarımlarında dünyada estetik yaptırmadan bir estetik yaptırmış mucizesine kavuşabilirsiniz. Güzel bir gülüş tamamlanmış bir dudak kişinin yüze verdiği ifadeyi güçlendirir.


Kalıcı makyaj son zamanlarda dünyaca bilinen ve tercih edilen bir işlemdir. Kalıcı makyaj yoğun çalışan iş kadınlarının ve makyaj malzemelerine alerjisi olan ve bir çok cilt problemi yaşayan ve cilde makyaj uygulayamayan kişilerde en kurtarıcı yöntem olmuştur. Buradaki amaç makyaj etkisi yapmadan yüzün güzel hatlarını belirginleştirerek ortaya çıkarmak, kusurları kapatmak daha fresh ve daha canlı bir görüntü elde edilmesini sağlamaktır.
 

Yeni Blog'lar


Hizmetlerimiz
Kalıcı Makjaj (Dipliner) Nedir?

Badem göz, düşük göz, düz g&oum...

Devamını Oku
Hizmetlerimiz
Zayıflama ve Selülit Uygulamaları

Vücutta yağ depolanması,  yağ hücreleri...

Devamını Oku
Hizmetlerimiz
Cilt Bakımı (Hydrafacial) Nedir?

Dünyada cilt yenileme, leke ve akne tedavisinde m&uu...

Devamını Oku