Page Banner
Hizmetlerimiz

Zayıflama ve Selülit Uygulamaları

09 Kasım 2021

Zayıflama ve Selülit Uygulamaları

Vücutta yağ depolanması,  yağ hücreleri sayısındaki artış, hastalık riskinin artışı(diyabet, kalp damar hastalıklar, hipertansiyon vb.) vücuttaki kimyasal dengenin bozulması kilo artışına neden olur. İnsanların yaşam stilleri, hormonel bozukluklar, yeme bozuklukları, stres, metabolizma ile ilgili problemler ve daha birçok neden kişinin kilo almasına sebebiyet verir. Farklı yaş, cinsiyet, çalışma ve özel durumda olan bireyler ve gruplar için öncelikle uzman bir doktor veya diyetisyene gitmeleri önem arz etmektedir. Fakat diyetisyenle birlikte makinelerden yardım almak bu diyet ve kilo verme sürecini hızlandırır. Dünyaca ünlü mühendislerin geliştirdiği ve pazara sunduğu makineler zayıflamada yeni bir çağ başlatmıştır.

Radyofrekansla zayıflama seans esansında önce ultrasonik sonra vakumlu radyofrekans sırasıyla kullanıldığında selülitlerden tamamen kurtulma ve hoş bir görünüme kavuşma imkânı sağlar.


1.Seans sonucunda kombin çalışmalar sayesinde 3 cm ile 9 cm arasında incelme imkânı sunar. (Elbette ki sonuç kişiye göre değişir) 4 ayrı başlığı sayesinde, sarkık ciltten, basenden, karın, bacak, kol %70-%80 oranında kurtulma sağlar.
Ultrasonik ile vücudun sorunlu bölgesine yoğunluğu azaltılmış ultrasonik ses dalgaları verir. Böylece yağları yakmaya başlar, ultrasonik bölgesel zayıflamada ve selülit tedavisinde etkili bir uygulamadır. Vakum terapi, ters basınç ile yağları ve basınç uygulayarak dirençleri kırar. Bu şekilde de yağ dokularında azalma ve gevşeme olur vücuttan atılmaları hızlanır. Radyofrekans, portakal görünümlü deriyi toparlar ve sıkılaştırarak deriyi onarır. Selülit görünümü yok etme uygulamasında sıklıkla kullanılan tedavidir.  Zayıflamada kullanılan çok tercih edilen diğer bir mikrodalga enerjisi ile zayıflama yöntemidir. Bölgesel yağ dokusunu azaltırken fibröz bantların elastikiyetini arttırarak portakal kabuğu görüntüsünü oluşturan kümelenmiş yağ hücre gruplarını küçültür. Bu işlem sonucunda selülitler yok olurken deri dokusunda sıkılaşma sağlanıyor. İşlem sonucunda cilt gençleşir, kaybettiği nemini yeniden kazanır ve parlak bir görünüm elde edilir. Lenfatik dolaşımı da canlandırarak deri kalitesini arttırır. 

Bölgesel incelme sağlayan bu terapi, yüksek hızdaki radyofrekans yağ hücrelerinin daha fazla titremesine ve “yağ hücrelerinin terlemesi” diye adlandırılan içlerindeki yağın lenflere boşalmasına sebebiyet verir ve yağlar makrofaj adında ki fagositoz yapabilen hücreler tarafından lenfatik sisteme atılır.


Selülit tedavisinin asıl hedefi adiposelüler arası konnektif septadır. Derideki dermis katmanında bulunan kolajen liflerin anında büzülmesini sağlar ve yeni kolajen liflerinin oluşumu başlatır. Tüm selülit tiplerine uygundur.
İşlem özel başlıklar sayesinde deriye teması esnasında ağrı ve acı yaratmaz, soğutma ünitesi hastaya masaj hissi verir. Tek seanslık bir uygulamadır. Kızarıklık, ödem ve ciltte tahriş oluşturmaz. Alıcağınız sonuçlar hızlı ve etkilidir.
Soğuk Dalga Terapisi’nin gigahertz boyutundaki yağ hücresine özel yüksek frekans derin yağ dokularına ulaşarak deri yüzeyinde kaybolmaz. Kısa elektromanyetik dalgaları kullanır.

Mikrodalgaların frekansı bipolar radyofrekans cihazlarından 1000 kat daha hızlıdır. Bu nedenle seans süresi sadece 10 dakikadır ve bu süre inanılmaz sonuçlar elde etmenizi sağlar.


Selülit Masajı


Selülit tedavilerinde en çok tercih edilen işlemlerden bir taneside selülit masajıdır. Bacaklarda portokal kabuğu görünümlü kadınları son derece rahatsız eden bu görüntü selülit bulunan bölgeye baskı yapılarak bir çok hareketinde yer aldığı selülit masajı selülit tedavilerinde oldukça başarılıdır. Selülitler ile baş etmenin bir başka yolu ise yürümek, spor yapmak ve bol su tüketmektir.


Asitli ve yağlı yiyeceklerden uzak durmak bu evrede son derece önemlidir. Düzenli beslenme ile desteklenildiğinde sonuca ulaşma hızıda artmış olacaktır. Günde kişilerin vucüt kitle endeksine göre içtikleri su miktarı selülit tedavisinde oldukça önemlidir. Ayrıca spor sonrası doğal bitki çaylarınıda tüketmek zayıflamayı hızlandırmanın en kolay yöntemlerinden bir tanesidir. 
Zayıflamak için kişinin son derecede iradeli olması profesyonel bir destek alması ve zayıflamaya yardımcı olan makinalardan destek alması ve bol su tüketerek bu süreci sabırla takip etmesi ve edilmesi gerekmektedir.

Son dönemlerde tercih edilen bir diğer yöntemlerden biride sıkılaşma yöntemidir. Yaş ilerledikçe derinin elastikiyeti zayıflar. Deride buruşukluklar oluşur. Bu teknolojinin bize sunduğu kolaylıklarından bir taneside derinin toparlanmasına yardımcı olan makinalardır. Genelde diz kapaklarında kol bölgesinde ve bacak içlerinde meydana gelen deri sarkmalarını düzeltir.
Bir çok nedeni olan kol sarkmaları ve diz sarkmalarının en önemli nedenleri yaş İlerledikçe yer çekimine bağlı olarak sarkma, hızlı kilo alıp verme ile oluşan, yağ oranının genelde en çok görüldüğü bölgelerden biri olan ve bu yüzden oluşan kol sarkmaları cildin tazeliğini ve sıkılığını yitirmesine neden olur.

Sıkılığını ve tazeliğini kaybeden kol ve diz kapak derisi aşağı doğru sarkar. Radyofrekans işlemi sayesinde ameliyatsız uygulamanın kapılarını açıyor. Tamamen acısız olan işlem, vakum ile ciltteki bariyerlerin toparlanmasını sağlıyor. Deri altına ses dalgası ve titreşimler verilerek deri altı yağ dokusunu harekete geçiriyor.

Ameliyatsız vücut şekillendirme diye adlandırdığımız teknolojinin bize sunduğu makinalardan spor yapmaya vakit ayıramayanlara kalıplaşmış ve yapısal bölgelerde makinaların bize sağladıkları kolaylıklar kadınlara öncülük etmektedir. Birçok merkezlerde kullanılan bu makinalar doğru bilgi ve doğru işlem yapılarak başarılı bir sonucu beraberinde getirir.

Zayıflama selülit sıkılaşma işlemlerinde ilk önce kişinin analizi yapıldıktan sonra nasıl bir yol izleneceği uzman tarafından bilgilendirilir. Düzenli aralıklarla yapılacak olan işlemlerin büyük bir titizlik ile takip edilmesi gerekmektedir. Sonucu daha sağlıklı olabilmesi için yeme, içme düzeni dikkate alınmalıdır.

Eğer kişi bu belirtilen bilgilere uyarsa sonuç her zaman başarı ile tamamlanır. Selülit tedavisi ırsi olmakla beraber doğru tedavi yöntemi ile birlikte takip edilerek sonuçlar her zaman kişiler için mutluluk verici olur. Selülit ile  baş etmenin diğer bir yöntemi ise evde yapılan bitkisel kürleri düzenli kullanmaktır. Selülite  iyi gelen aromatik yağların arasında portokal kabuğu yağı, greyfurt yağı, keik yağı, keten, zambak, susam ve ardıç yağları da ısıtıcı etkisi olduğu için evde bölgeye masaj yaparak kullanılabilen yöntemler arasındadır. 

Yeni Blog'lar


Hizmetlerimiz
Kalıcı Makjaj (Dipliner) Nedir?

Badem göz, düşük göz, düz g&oum...

Devamını Oku
Hizmetlerimiz
Dudak Gençleştirme

Yaş ilerledikçe dudaklarımızdaki dudak pigmenti...

Devamını Oku
Hizmetlerimiz
Protez Tırnak

Şubelerimizde yapılan Protez Tırnak işlemi Bulunduğu...

Devamını Oku