Bahar Babacan Resmi Web Sitesi

Bahar Babacan Kimdir?

15 yaşında çalışma hayatına başlayan Bahar Babacan, aynı zamanda kendi meslek grubu ile ilgili öğrenimine de devam etmiştir. Güzellik, estetik ve kalıcı makyaj konusunda eğitimler almaya devam ederken küçük büyük birçok iş yerinde çalışarak deneyim sahibi olan Bahar BABACAN ilk olarak 21 yaşında kendi şirketini kurdu ve “ BAHAR NAIL ART” olarak binlerce kişiye hizmet verdi. 2012 senesinde eğitim için gittiği Avrupa’dan yeniliklerle dönen Bahar Babacan, kalıcı makyajı Ankara’da ilk uygulayanlardan biri oldu. 2016 senesinde “Bahar Babacan” markası ile ekibini ve hizmet yelpazesini genişleten Bahar BABACAN Eylül ayında da Çayyolu’ndan sonra Çankaya’da bir şube ve eğitim okulu açarak hizmet vermeye devam etmiştir. 1 Mart itibariyle kapılarını açacak olan İstanbul Bahar Babacan Beauty Center İstanbul’daki sevenleriyle de buluşacaktır. Sürekli gelişime ve değişime inanan Bahar Babacan her gün yüzlerce kişinin hayatına dokunmaktadır.

Bahar Babacan Beauty Center’da micropigmentasyon, microblading ve kalıcı makyaj, ayrıca ipek kirpik, kirpik keratin, kirpik lifting, kaş vitamini, kalıcı oje, manikür ve pedikür, masaj, makyaj, zayıflama, lazer epilasyon, iğneli epilasyon ve birçok uygulama da yapılmaktadır.

Ankara’da kalıcı makyaj denince akla gelen ilk isim sizsiniz.  Kalıcı makyaj uygulamasının özelliklerinden ve kişilere sunduğu avantajlardan bahseder misiniz?

İş hayatında asıl zorluğu, meslek sahibi olsun ya da olmasın toplumun kadına bakış açısını kabullenen, geleneksel aile yapısının gereği olarak aile içi beklentilerle iş yaşamının beklentileri arasında ikilem yaşayan çalışan kadınlar yaşıyor.  Sadece bayan olmanın bile zor olduğu Türkiye’de bir de çalışan kadın olmak hele hele çalışan anne olmak ancak kadın olmanın gücüyle açıklanabilecek bir durumdur. Bu sebeple en azından kadınlara sunduğumuz kalıcı makyaj avantajı; bizleri de bir nebze olsun rahatlatıyor. Makyaj kadınlar için en önemli kozlar arasında yer alıyor ve kadınlar bakımlı oldukları için kendilerini daha özgüvenli hissediyor. Kalıcı makyaj, son yıllarda özellikle kadınlar açısından kurtarıcı bir rol üstleniyor. Kadınlar, yüzlerindeki simetrik hataları, estetik problemleri, kalıcı makyajla düzeltebilirken aynı zamanda günün her saati doğal ve bakımlı bir güzelliğe kavuşabiliyorlar. Kalıcı makyaj, kaşlarda gözlerde eyeliner ve dudaklarda renklendirme şeklinde uygulanabilir. Kalıcı makyajı daha çok çalışan kadınlar ve sporcular tercih ediyor. Makyajı tazeleme, yenileme, ekleme gibi dertler ortadan kalktığı için, kişi hem zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlıyor.

Güzellik sektöründe hizmet veren çok sayıda merkez bulunuyor. Sizi diğer merkezlerden farklı kılan özellikler nelerdir?

Herşeyin üstünde tuttuğumuz müşterilerimizin sağlığı bizim için çok önemlidir. her kullanılan malzeme müşterilerimizin yanında onlara özel açılır, bu da bir güven oluşturur. Buradan mutlu ve öz güveni yüksek çıkan her kadın, beni daha başarılı olmam için motive ediyor. Ekibim de aynı mantıkla çalışınca başarı kaçınılmaz oluyor. Biz içeride aile gibi olurken, bize gelen her müşterimiz de bu ailenin bir parçası oluyor. Çoğu zaman bazı müşterilerimiz hiçbir işlem yaptırmayacakları halde bizi ziyaret eder. Sohbet eder, vakit geçirir. Benim merkezlerim sadece güzellik anlamında değil psikolojik motivasyon merkezi gibidir aynı zamanda. Kadınların kendilerini iyi hissetmeleri, özel hissetmeleri benim için çok önemlidir.

Genç ve başarılı bir iş kadını olarak bizimle başarınızın sırrını paylaşır mısınız?

20 yıldır sadece güzellik sektöründe çalıştım. Bu konuma gelmek hiç kolay olmadı. İş hayatımda bana eşlik eden tek şey hayallerim ve kendime olan inancımdı. Çalıştığım iş yerlerinde öğrendiklerim sayesinde güçlendim ve her yaşadığım  zorluğu sadece beni hayalime ulaştıracak olan basamak olarak gördüm. Bugün sahip olduğum Bahar Babacan markası, çok küçük yaşta başladığım hayatla savaşımın zaferidir. Hayatın benden çok erken yaşta aldıklarını ben hayatıma kendi işimin başarısıyla geri kazandırdım. Birlikte çalıştığım iş ortaklarım çok erken yaşta kaybettiğim ailem, iş yerim de yuvam oldu. Beni güçlendiren zorluklar, şu an kendi markamda bana rehber, iş hayatındaki hırsım ve kendime olan inancım her zaman kendimi geliştirmemde nasıl daha iyi olabilirimi sağlayan güç oldu. Her olumsuzluğa çözüm odaklı baktım, moralimi hiç bozmadım. Uzun ve yorucu çalışma saatleri beni rahatsız etmedi. Yaptığınız işi sevdiğinizde ve sonuçlarının da başka insanları mutlu ettiğini görünce motive oluyorum. Kendimi sürekli geliştiriyorum, yenilikleri takip ediyorum. Bu nedenle sanırım başarının sırrı sevdiğiniz işi yapmak, böylece başarı da kaçınılmaz oluyor.